Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie autorskie poświęcone książce: 'Stambuł. W oparach miejskiego absurdu'. Na spotkaniu autorka - Agata Wielgołaska - która od lat mieszka w Turcji - opowie o swojej nowej książce i o tym, jak bardzo Stambuł zmienił się w ciągu ostatniej dekady.

Na spotkaniu autorka - Agata Wielgołaska - która od lat mieszka w Turcji - opowie o swojej nowej książce i o tym, jak bardzo Stambuł zmienił się w ciągu ostatniej dekady. Agata jest współautorką książki 'Turcja. Półprzewodnik obyczajowy', blogerką (Agaty Tureckie Kazania) i autorką artykułów na temat kraju gwiazdy i półksiężyca. Opowie o Stambule z perspektywy Polki żyjącej od dziesięciu lat w łatwym do pokochania i znienawidzenia mega-mieście.

'Pobudza wszystkie zmysły, nie pozwala zatrzymać się na chwilę, odetchnąć. Daje inspirację tym, którzy potrafią go okiełznać. Z całej reszty wysysa powoli energię. Lokalni narzekają na przyjezdnych i przejezdnych. Że za dużo, że wystarczy, że stambulski miejski patchwork pęka w szwach.

'Kochani, dziesięć lat temu było tu naprawdę pięknie…'
'Kochani moi drodzy, jakie dziesięć, pięćdziesiąt – odburknie na to bardziej wiekowy mieszkaniec – A tak w ogóle, to na początku ubiegłego stulecia…'

'Stambuł. W oparach miejskiego absurdu' opowiada o surrealistycznym pięknie prawie dwudziestomilionowej tureckiej metropolii. Kapryśnej pogodzie, mieszkańcach-indywiduach oraz wariackim pędzie dnia codziennego. Architekturze, która przypomina często sen szalonego cukiernika. Wreszcie o tych, którzy wybrali tę krainę absurdu dobrowolnie i nie zamieniliby jej na żadną inną.'

Wstęp wolny!

Klubokawiarnia Tam i z Powrotem
ul. Antoniego Odyńca 71