Zapraszamy na tegoroczną 12 edycję festiwalu Spoke’N’Word. Publiczność będzie mogła przekonać się o różnorodności podejść do poezji spoken word: artyści z siedmiu krajów zmierzą się z tematem MIKRO FONII, komentując swoją i naszą rzeczywistość.

Slamerzy i artyści spoken word czują się zobowiązani do tego, by zabrać głos – opowiedzieć się za różnorodnością i równością, a także dać dojść do głosu treściom na co dzień nieporuszanym, bolesnym czy nieakceptowanym przez główny nurt. Zazwyczaj tworząc w prywatnych przestrzeniach, dzięki występowi przekraczają próg społecznej słyszalności. Takie działanie, dla którego podstawowym impulsem jest bunt i dążenie do zaburzenia ładu, łączy poezję spoken word z tradycją anty-form w sztuce i literaturze.

Wśród artystów z Austrii (Agnes Maier), Czech (Adéla Hrdličková), Polski (Grzegorz Bruszewski Estragon & Alex Freiheit/Siksa), Portugalii (Ricardo Gouveia Blayer), Rumunii (Mircea Enescu) oraz Węgier (Szinesz Bob) wystąpi także Katrine Volsing – aktorka, edukatorka i bardzo aktywna na duńskiej scenie slamerka. W 2015 r. Katrine zdobyła drugie miejsce w krajowych mistrzostwach poetyckiego slamu, reprezentowała również Danię na mistrzostwach świata we Francji.

Autorką artykułu jest Aleksandra Jędrzejczyk.

Przed performansem odbędzie się poetycki slam.
Prowadzenie: Wojtek Cichoń
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Występy w językach narodowych artystów będą tłumaczone na język polski.

 

Laboratorium 
Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie
Jazdów 2

Wydarzenie na Facebooku

www.dik.org.pl