Z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na pokaz filmu 'Toksyczna skóra z Hazaribag' i spotkanie 'Wyprodukowano w Azji, czyli skąd pochodzą nasze buty?'.
 Rocznie na świecie produkuje się ok. 22 mld par butów. Prawie 90% w Azji. Najwięksi producenci to Chiny i Indie. Tam ok. 4,5 miliona ludzi wytwarza buty sprzedawane także w polskich sklepach. W fabrykach, małych warsztatach czy w domach, dzieci i dorośli pracują po kilkanaście godzin dziennie. Często bez umów, praw pracowniczych i bez płacy wystarczającej na życie. Utrudnia im się zakładanie związków zawodowych i walkę o swoje prawa. Narażeni są na ciągły kontakt z trującymi substancjami chemicznymi. Podobnie wygląda sytuacja pracowników garbarni, w większości ulokowanych również w Azji. Właśnie stąd pochodzi skóra do produkcji butów sprzedawanych w Europie.

Film i spotkanie naświetlą problemy pracowników garbarni i fabryk obuwniczych w Bangladeszu, Indiach i Chinach oraz rolę firm, projektantów i konsumentów w ich rozwiązywaniu. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej, dziennikarka 'Wysokich Obcasów'. Udział wezmą:

- Aleksandra Jatczak – Katedra Mody ASP w Warszawie
- Elżbieta Lelek – założycielka marki PINANA BAG
- Katarzyna Chudyńska – Szuchnik – Muzeum Warszawskiej Pragi
- Alicja Wysocka – założycielka marki ALFA OMEGI
- Joanna Szabuńko – Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
 
O organizatorze
Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie 'Od lat działamy na rzecz poprawy warunków pracy i zwiększenia świadomości polskiego społeczeństwa na temat zagrożeń płynących z nadmiernego konsumpcjonizmu. Chcemy sprawić, by w gąszczu produktów i usług każdy mógł odnaleźć produkty wytworzone z poszanowaniem środowiska i godności pracowników.'
 
 
Więcej informacji
 
Wstęp wolny!
 
Kino KC
ul. Nowy Świat 6/12