Jak inaczej określić pomysł podróży terenówką, która mogła pływać (!) po syberyjskich rzekach?  Jak nazwać pomysł trawersu Kamczatki szlakiem tak bezludnym, że jedynie myśliwi dolatują tam helikopterami? Jak nazwać wyprawę gdzie jednym z kluczowych przygotowań była analiza, jak unikać niedźwiedzi?
Na relacje z takiej szaleńczej wyprawy Marcina „Franca” Francuza i jego żony Katarzyny Krukowskiej-Francuz zapraszamy w środę, 14 grudnia o godz. 20:30 do Kina Praha.

Raz na jakiś czas zdarzają się wyprawy, które zostaną zapamiętane na długie lata. Wyprawy, których pomysł jawi się jako kosmiczny i szalony. Wyprawy do udziału w których ciężko znaleźć ochotników mimo, że wielu chciałoby przeżyć wielką przygodę.

Bohaterowie spotkania w trzy miesiące pokonali 72 tyś km! 7 tyś km bocznymi drogami Jakucji i Kołymy, 1500 km drogami po-tajfunowymi na Primoriu i przeszło 700 km trasami terenowymi na Sachalinie. Tak, tak… na tym Sachalinie, który leży nieopodal Japonii. W trakcie ekspedycji odwiedzili Jakuck, Władywostok, Murmańsk, powłóczyli się po Buriacji i przejechali starą trasę Kołymską. A wszystko to na przebudowanej Toyocie Hilux.

Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.

 

Zapraszamy wszystkich miłośników podróży na spotkania z cyklu Passion4travel.pl: Spotkania podróżnicze w Kinie Praha!

Franc na końcu świa
14 grudnia, godz. 20:30

cena biletu – 15zł

 

REZERWACJA BILETÓW:

Kasa Kina Praha
Jagiellońska 26

tel.: (22) 343 03 10

Cykl objęty patronatem portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur