Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) i Kino Muranów zapraszają na Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych!

5 grudnia 2016 rusza Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych – pierwszy światowy festiwal poświęcony tematyce migracyjnej organizowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). W ramach festiwalu, IOM Polska zaprasza na pokazy filmów:

5.12 godz. 18:00 - 'W dobrej wierze' reż. Philippe Falardeau
W czasie wojny domowej w Sudanie Mamere, Jeremiah i Paul tracą rodziców i wraz z innymi sierotami trafiają do obozu dla uchodźców w Kenii. Po 13 latach pobytu w nim szczęście się do nich uśmiecha. Będą mogli zacząć nowe życie w Kansas. Po przylocie do USA poznają Carrie, pracownicę socjalną, która ma być ich przewodnikiem w nowej, zupełnie obcej rzeczywistości. Czy z jej pomocą uda im się na powrót zjednoczyć swoją rodzinę?

Po filmie IOM odbędzie się krótka dyskusja nt. relokacji uchodźców oraz poczęstunek z okazji 65-lecia Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji


9.12 godz. 18:00 - 'Bekas' reż. Karzan Kader
Podczas emisji filmu Superman w lokalnym kinie dwaj bezdomni chłopcy, Zana i Dana, dostrzegają przez otwór w dachu bohatera z wielkiego ekranu – Supermana. Bracia postanawiają wyruszyć do Ameryki i sprowadzić nadczłowieka do miasteczka. Przygotowują się do tego nader pieczołowicie – młodszy Zana sporządza listę osób, które zasługują na ukaranie przez filmowego bohatera, Dana zaś dba o praktyczne kwestie podróży – pieniądze, paszport i bilety. Mimo napotykanych trudności bracia nie poddają się. Tak silne jest ich marzenie, by wyruszyć w drogę i spotkać superbohatera.


18.12. godz. 18:00 - 'Kto cię uczył jeździć?' reż. Andrea Thiele
Prowadzenie samochodu w ulicznych korkach jest bardzo stresujące, a tym bardziej gdy trzeba to robić w zupełnie obcym dla nas kraju. Mirela, która wyemigrowała z Niemiec do Indii; Jakez, który z USA przeniósł się do Japonii; oraz Koreanka Heyn Won, która mieszka dziś w Niemczech, mają ten sam problem: wszyscy chcą zdobyć lokalne prawo jazdy.

Po filmie IOM zaprasza na poczęstunek z okazji Międzynarodowego Dnia Migranta.Wstęp wolny!
Darmowe bilety na poszczególne pokazy można nabyć w kasie Kina Muranów.

Kino Muranów
ul. Gen. Andersa 5
www.muranow.gutekfilm.pl

Projekcje w Polsce realizowane w ramach projektu 'Zwiększanie efektywności zarządzania migracjami w Polsce' współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi państwami członkowskimi UE.