Ośrodek Kultury Ochoty zaprasza na koncert Karoliny Skrzyńskiej z zespołem, w ramach cyklu 'Energia źródeł - Folkowe OKO', zatytułowany: 'Skrzyj się gwiazdo Betlejemska'.

Koncert 'Skrzyj się gwiazdo Betlejemska', to zimowo - świąteczna podróż, pełna wzruszeń, ciepła i radości. Doskonale oddaje klimat tego wyjątkowego czasu i pozostaje na długo w sercach odbiorców, przypominając, że w dzisiejszym pędzącym świecie warto się zatrzymać i doceniać świat dookoła.
W koncercie prócz melodii i kolęd dobrze znanych, w nowych, zaskakujących aranżacjach, pojawiają się też utwory autorskie, jeszcze bardziej wzbogacając koncertowe doznania. A wszystko to, w oryginalnym wydaniu, balansującym na granicy stylów i kultur.
'Skrzyj się gwiazdo Betlejemska', dzięki połączeniu etnicznych instrumentów, oryginalnego, ciepłego głosu Karoliny Skrzyńskiej i baśniowości jaką niosą ze sobą wygrywane melodie, stanowi wydarzenie wyjątkowe i niezapomniane.

Kataryna Skrzyńska jest wokalistką, autorką muzyki i tekstów. Swój niemal czterooktawowy głos rozwijała na wiele sposobów, trenowała śpiew klasyczny, rozrywkowy, śpiewokrzyk (biały głos), chłonęła również specyfikę śpiewu orientalnego w Turcji. Wielokrotnie nagradzana na najważniejszych festiwalach muzycznych w Polsce - w tym nagrodą im. Czesława Niemena na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
Muzyka jaką tworzy jest nierozerwalnie związana z rdzenną kulturą polską. W każdym dźwięku słychać jej silny związek ze słowiańskością, a zespół, z którym artystka współpracuje, złożony z wybitnych muzyków i chóru kobiet śpiewających białymi głosami (śpiewokrzyk), nadaje wszystkiemu siłę i wielobarwność muzyczną. To jednak nie jest typowy polski folk, tylko balansowanie na granicy tego co rdzenne, a tego co współczesne. To prawdziwa uczta dźwięków instrumentów ze wszystkich stron świata, różnych technik wokalnych (biały głos, śpiew gardłowy), poruszających melodii, rytmów i tekstów.
Po koncercie zapraszamy na moderowane spotkanie z zespołem, które poprowadzi dziennikarz muzyczny Adam Dobrzyński.

Zespół wystąpi w składzie: Karolina Skrzyńska - skrzypce, śpiew; Katarzyna Kamer - fidel płocka, suka biłgorajska; Wojtek Lubertowicz - bębny obręczowe, duduk; Hubert Giziewski - akordeon.

Wstęp: bilety w przedsprzedaży 20 zł., w dniu koncertu 25 zł.

Ośrodek Kultury Ochoty
ul. Grójecka 75

www.karolinaskrzynska.pl

www.facebook.com/karolina.skrzynska.music

 www.oko.com.pl