Passion4Travel.pl powraca! Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha.

Podczas najbliższego spotkania 26. stycznia odwiedzimy miejsca, które przemijają na naszych oczach. Wraz z Anią Jackowską – laureatką prestiżowej nagrody National Geographic Traveler – wybierzemy się w podróż do Syrii i Jordanii z 2009 roku. Odwiedzimy miejsca, które obecnie kojarzymy ze wstrząsających relacji telewizyjnych. Aleppo, Hama, Palmira, Damaszek – miasta, przez które przetoczyła się wojna i gdzie serca i umysły ludzi na długie lata zostały okaleczone. Ciężko uwierzyć, że jeszcze parę lat temu toczyło się tam wspaniałe, kolorowe, normalne życie!

Część dochodu z biletów zostanie przekazana na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej prowadzącej działania w 50 obozach dla uchodźców wewnętrznych na terenie prowincji Idlib i Aleppo.

Syria i Jordania kusiły swoim kolorem, orientem, tajemnicą i podkreślaną przez stereotypy niedostępnością. Dla Ani były to wystarczające argumenty, by wybrać się w samotną podróż motocyklem. Kilka dni nieustającej jazdy po 700 km dziennie ukazały granicę turecko – syryjską, a wraz z nią początek wielkiej przygody. Samotnie podróżująca kobieta na motocyklu, trochę namieszała w porządku arabskiego świata. Ania uczestniczyła w rodzinnych piknikach, była gościem domów i jordańskiego komisariatu policji. Kobieca ciekawość posadziła ją na fotel męskiego salonu piękności i na lokalny motocykl, na którym przed surowym jury zebranym na stacji benzynowej musiała udowodnić, że naprawdę potrafi jeździć. Kobiety patrzyły na nią z ciekawością i chętnie rozmawiały. A mężczyźni? Fotografowali się na jej motocyklu, przynosząc w zamian jedzenie, wyważali zamknięte drzwi kiedy chciała je otworzyć, oddawali lekarstwa kiedy była chora, pomagali w noszeniu kufrów i smarowaniu łańcucha motocykla... oliwą z oliwek.
Ania Jackowska nie liczy kilometrów, ale uśmiechy spotykanych po drodze ludzi. Dzięki tym spotkaniom i otwartości Bliski Wschód nieoczekiwanie stał się jej bliski.

* * *
Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników. Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.

Anna Jackowska – motocyklistka, podróżniczka, autorka książek. Rozpoznawana po blond warkoczu, uśmiechu, filigranowej sylwetce i dużej odwadze życia. Dla wielu ikona od lat inspirująca innych do przekraczania własnych granic. Samotnie na motocyklu przemierza drogi różnych części świata. Dotychczasowe kierunki jej samotnych podróży motocyklowych to: Maroko, Syria, Jordania, kraje Bałkańskie, USA, Argentyna, Australia, kraje Europy zachodniej i południowej. Laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler. Autorka książek: „Kobieta na motocyklu”, „Samotnie przez Bałkany”. Pasję podróży i ciekawość świata rozbudza w dzieciach i młodzieży prowadząc spotkania edukacyjne. Dorosłych zabiera w motocyklowe podróże w nieznane.

Zapraszamy wszystkich miłośników podróży na spotkania z cyklu
Passion4travel.pl: Spotkania podróżnicze w Kinie Praha!

A było tak pięknie. Syria i Jordania w 2009
26. stycznia, godz. 20:30
cena biletu – 15zł

REZERWACJA BILETÓW:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel.: (22) 343 03 10

------------------------------------------------------------
Cykl objęty patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur