Staromiejski Dom Kultury i Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu zapraszają na pokaz filmu "Smak curry". Pokaz poprzedzi prelekcja na temat obrazu miłości w Indiach i hinduskiej mitologii.

"Smak curry" (The Lunchbox)
reż. Ritesh Batra, Indie 2013, czas trwania: 1 godz. 44 min.

"Smak curry", to opowieść, w której w zaskakujący sposób splatają się losy głównych bohaterów. Ila (Nimrat Kaur) jest młodą mężatką, która próbuje rozbudzić zmysły zajętego męża, przygotowując dla niego przepyszną potrawę. Jednakże wysłany przez nią lunch przez pomyłkę trafia do Saajana (Irrfan Khan), pracującego w biurze wdowca, który niebawem ma przejść na emeryturę. Przypadek sprawia, że między dwojgiem obcych sobie ludzi tworzy się więź. "Smak curry", to pełna emocji opowieść o ludziach, którzy próbują nadać swemu życiu odrobinę pikanterii.

Przed filmem zapraszamy na prelekcję Darii Dulok, która opowie o obrazie miłości w Indiach i hinduskiej mitologii.

Daria Dulok – badaczka kultury Indii, indyjskich widowisk teatralnych i kinematografii, tłumaczka języka hindi. Prowadzi wykłady dla studentów, a także słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku. W Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu prowadzi Dyskusyjne spotkania z kinem indyjskim i popularnonaukowe wykłady o kulturze Indii.

Dziękujemy firmie Gutek film za udostępnienie filmu i restauracji Namaste India za pomoc w organizacji wydarzenia.

Pokaz odbywa się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmów Nieobecnych SDK oraz cyklu Dyskusyjnych spotkań z kinem indyjskim organizowanych przez CKI.

Wstęp wolny. 

Piwnica Largactil
Staromiejski Dom Kultury
Rynek Starego Miasta 2

www.sdk.pl