Strefa WolnoSłowa zaprasza mieszkańców Warszawy – Polaków i cudzoziemców, młodych i dorosłych, migrantów i uchodźców, a w szczególności mieszkańców Kamionka i Grochowa do udziału w warsztatach twórczych i stworzenia wyjątkowego spektaklu teatralnego w przestrzeni dzielnicy w czerwcu 2017 roku. Warsztaty otwarte są dla wszystkich bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy wcześniejsze doświadczenia artystyczne.

Spotkanie informacyjne dla wszystkich chętnych:
7 marca (wtorek) godz. 19.00 w Stole Powszechnym
(czyli przestrzeni warsztatowej w Teatrze Powszechnym przy ul. Zamoyskiego 20)

W ramach projektu od początku marca do czerwca 2017 można wziąć udział w warsztatach:

MUZYCZNYCH (poniedziałki godz. 19.00-21.00)
Na zajęciach improwizujemy pod okiem saksofonisty Raya Dickat’ego i innych członków Warszawskiej Orkiestry Improwizowanej. Używamy swojego głosu, odgłosów otaczającej przestrzeni miejskiej, instrumentów, ale i przedmiotów codziennego użytku.
Przygotowujemy oprawę muzyczną do czerwcowego przedstawienia!

TEATRALNYCH (wtorki-czwartki godz. 18.30-21.00)
Tu, razem z ekipą Strefy WolnoSłowej opowiadamy, piszemy, podejmujemy wyzwania podstawowych zadań aktorskich, gier i improwizacji teatralnych. Pracujemy nad scenami i dramaturgią czerwcowego przedstawienia!

WIZUALNYCH (środy godz. 18.30-21.00)
Z artystką Marią Porzyc eksperymentujemy z animacją poklatkową i projekcjami wideo w teatrze, na scenie, z aktorami, w przestrzni miejskiej, kręcimy krótkie formy dokumentalne, montujemy, rysujemy!

TANECZNYCH (piątki godz. 19.00-21.00)
Pracujemy z różnymi tancerzami i wykorzystujemy rozmaite metody pracy z ciałem. Tu ruch i taniec jest dla wszystkich i chcemy się nim cieszyć. Tańczymy, ruszamy się i wzmacniamy ciało.

Wszystkie warsztaty odbywają się w Stole Powszechnym.
Wstęp wolny!

Informacje i zgłoszenia:
Alicja Borkowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 602 256 775

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji do m.st. Warszawy do 2022 roku, projektu 'Przyjęcia!'.
Projekt współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej – Programu Kreatywna Europa w ramach projektu 'Beyond Theater'. Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Publikacja odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.

Teatr Powszechny
ul. Zamoyskiego 2