Nadszedł czas, by usiąść wygodnie w kinowym fotelu i delektować się soczystymi obrazami z wypraw do najdalszych zakątków świata. Spotykamy się 27 kwietnia jak zawsze o godzinie 20:30 w warszawskim Kinie Praha. Tym razem gościem spotkania będzie prowadzący cykl Passion4travel.pl Marcin Gerc.
Marcin Gerc podzieli się z Wami wspomnieniami z jego kolejnej rosyjskiej podróży – tym razem opowie o zeszłorocznej wyprawie motocyklowej na Półwysep Kolski. Celem tej podróży były miejsca oddalone od popularnych punktów turystycznych. Trasa z Polski wiodła przez kraje bałtyckie do północnej\ stolicy Rosji St. Petersburga. Następnie wokół jeziora Ładoga do Petrozawodzka, skąd wodolotem Marcin dostał się na wyspę Kiźi. Tam zobaczył największy, drewniany budynek na świecie – cerkiew Przemienienia
Pańskiego. Dalej Marcin podążał nad Morze Białe do zapomnianej przez ludzi i rosyjską władzę wioski Koleżma, gdzie spotkał majstrów budujących tradycyjne drewniane łodzie – tzw. Karbasy. Parę dni później trafił na osławione przez stalinowskie łagry Wyspy Sołowieckie. Gdy dotarł do celu podróży, odwiedził Murańsk i maleńką mieścinę na końcu świata – Teriberka. Droga powrotna wiosła przez Finlandię, gdzie po drogach faktycznie biegają renifery.
 
Passion4travel.pl: Spotkania Podróżnicze w Kinie Praha to cykl comiesięcznych spotkań miłośników samochodów terenowych i turystycznego enduro. Pokazy filmów i slajdów z wypraw do najdalszych zakątków świata, rozmowy z organizatorami wyjazdów, a także porady od bardziej doświadczonych podróżników.
Passion4travel.pl jednoczy ludzi gotowych porzucić znane i przetarte szlaki, by – dzięki niezależności, jaką daje samochód lub motocykl – dotrzeć dalej i poczuć więcej.
 
Motocyklem na Półwysep Kolski, czyli w deszczu i samotnie na północ Rosji
27 kwietnia, godz. 20:30
cena biletu – 15zł
 
REZERWACJA BILETÓW:
Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
 
tel.: (22) 343 03 10