Muzeum POLIN zaprasza na spotkanie podsumowujące dwutygodniową, międzynarodową szkołę letnią POLIN Meeting Point 2017. Spotkanie jest częścią programu Festiwal Singera i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

POLIN Meeting Point to intensywny dwutygodniowy program zajęć, który oferuje młodym ludziom z Polski, Izraela, Niemiec oraz Ukrainy możliwość spotkania w międzynarodowej grupie i wzięcia udziału w serii wykładów, warsztatów i dyskusji. W tym roku zaprosiliśmy uczestników do podjęcia tematu „Wielokulturowość lokalnie”.

Punktem wyjścia do szerszych rozmów na ten temat był przykład Zduńskiej Woli – miasta w województwie łódzkim, które do II wojny światowej prężnie rozwijało się jako ośrodek polsko-żydowsko-niemiecki. Podczas spotkania wraz z uczestnikami programu i zaproszonymi gośćmy podsumujemy ten dwutygodniowy proces oraz zastanowimy się jak korzystać z doświadczeń z przeszłości w dzisiejszym świecie.

Wraz z zaproszonymi gośćmi: prof. Nissim Calderonem (Izrael), dr Anatolym Podolsky’im (Ukraina), prof. Bianką Pietrow-Ennker (Niemcy), dr hab Jolantą Żyndul (Polska) oraz uczestnikami programu porozmawiamy o tym czym jest wielokulturowość w dzisiejszym świecie. Jakie są jej definicje? I czego możemy nauczyć się z przeszłości?

27 sierpnia (niedziela), godz. 16.00-18.00, sala konferencyjna A, Muzeum POLIN

Spotkanie jest częścią programu Festiwal Singera i jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

http://www.festiwalsingera.pl/program-festiwalu/

Więcej o POLIN Meeting Point 2017: http://www.polin.pl/pl/pmp-2017