bliski wschód

Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na seminarium pt. 'Brama na Bliski Wschód. Międzywojenna Alija a Gospodarka II Rzeczypospolitej' poświęcone stosunkom polsko-palestyńskim w dwudziestoleciu międzywojennym. Spotkanie poprowadzi dr Jerzy Łazor.
5 października w Klubokawiarni Wielokulturowa w Centrum Wielokulturowym w Warszawie rozpoczął się cykl spotkań filmowych. Co tydzień o 18:00 goście mają okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. W nadchodzącą środę - film 'Za kratami nie nosimy burek' o osadzonych w afgańskim więzieniu.
Kawiarnia Południk Zero zaprasza na spotkanie autorskie z Polką, która od wielu lat mieszka w Turcji. Na spotkaniu Agata Wielgołaska opowie o swojej nowej książce i o tym, jak bardzo Stambuł zmienił się w ciągu ostatniej dekady.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Bartłomiejem Bublewiczem, który opowie o swojej samotnej podróży przez Litwę, Łotwę, Rosję, Kazachstan, Kirgistan i Emiraty Arabskie.
Kawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie podróżnicze z Martą Cwalina-Świlińską i Łukaszem Śliwińskim o Omanie.
Pustynia, pustynia i jeszcze raz pustynia. Tak wygląda Oman widziany z dalekiej perspektywy google maps. Ale Oman to także ponad tysiąc lat historii, tradycji i arabskiej kultury, z którymi dziś zetkniemy się w starych miastach, fortach, czy w beduińskich obozach na skraju pustyni.
Południk Zero zaprasza na spotkanie, na którym o różnych ciekawostkach z Iranu opowiadać będzie Martyna Pachucka. Dowiecie się na przykład, jaką historię mają drzwi z dwoma różnymi klamkami w Iranie i czemu służyły (klamki, nie drzwi).
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na koncert przybliżający tradycję muzyczną znad Morza Kaspijskiego i łańcucha górskiego Alburz. Koncert odbędzie się w ramach cyklu 'Spotkania z muzyką i poezją perską'.
Kawiarnia Południk Zero i Wydawnictwo Muza zapraszają na spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Superganem. Będzie to relacja z pierwszej w historii pieszej wędrówki przez zapomniany Iran.
Historyk, publicysta, redaktor, tłumacz literatury hebrajskiej.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie z Yaldą Yazdani, artystką i śpiewaczką z Iranu, która opowie o kobiecej tradycji śpiewu w Iranie. Wykład ilustrowany prezentacją wokalną z akompaniamentem Mohammada Rasouli, muzyka z Iranu i mistrza gry na neju.
Języki orientalne są najważniejszą propozycją w tej szkole. Jest to piersze tego typu miejsce, które specjalizuje się w tak szerokim obszarze językowym.
Od pewnego czasu coraz częściej słyszę o teorii islamizacji Europy. Myślę, że każdy ma o niej przynajmniej podstawowe pojęcie: oto Europejczycy obawiają się, że ich kultury narodowe, pod naporem islamskich imigrantów przybywających na Stary Kontynent coraz liczniej, ulegną ich wpływowi i utracą swą dotychczasową tożsamość.
Stowarzyszenie Grupa Studnia O. to artystyczna grupa zajmująca się sztuką opowiadania. Jest pierwszym w Polsce stowarzyszeniem opowiadaczy (grupa powstała w 1997 roku). Zespół tworzą Beata Frankowska, Magda Górska, Paweł Górski, Jarek Kaczmarek, Agnieszka Aysen Kaim, Dorota Maciejuk, Małgorzata Litwinowicz, Łukasz Szypkowski, Katarzyna Enemuo.
Cukiernia Tudel z siedzibą w Raszynie prowadzi sprzedaż hurtową oraz detaliczną produktów kuchni tureckiej, przede wszystkim baklawy.
Urodzona w 1985 roku w Kaliningradzie artystka audio-wizualna, animatorka oraz zawodowa perkusistka. Zajmuje się popularyzacją autentycznej muzyki Wschodu i obszarów śródziemnomorskich.  
Muzułmańska gmina wyznaniowa z siedzibą w Warszawie jest członkiem Muzułmańskiego Związku Religijnego. Gmina posiada własny meczet, w którym modlitwy odbywają się w każdy piątek i święta, Centrum Islamskie oraz dwa cmentarze.
Malarka, wizjonerka, uzdrowicielka. Od wielu lat rozwija się w obszarze sztuki, artterapii oraz medycyny naturalnej i psychoterapii. Jest znana w Szwecji, Szwajcarii, Francji, Rosji i rodzimej Armenii.
Urodził się w 1964 roku w Ankarze. Studiował zarządzanie na tamtejszym Gazi University. Jest obywatelem Polski i od jedenastu lat mieszka w Warszawie. Na co dzień zajmuje się handlem międzynarodowym. Maluje i pisze książki; zna wiele języków obcych. W zeszłym roku wydał w Turcji swoją pierwszą książkę pt. „Uczciwe Wyznanie”.
Urodziła się 6 czerwca 1976 roku w Erewanie. W latach 1983-1993 uczyła się malarstwa w Centrum Wychowania Estetycznego w Erewanie. Przyjechała do Polski w 1994 roku i tu ukończyła studia w Wyższej Szkole Języków Obcych i Ekonomii w Częstochowie. W 2008 roku została absolwentką Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Dyplom z wyróżnieniem otrzymała w pracowni malarstwa u prof. Wernera Lubosa
Beirut Hummus & Music Bar to libańska knajpa w centrum miasta, naprzeciwko znanej warszawiakom restauracji Tel Aviv.
Sklep z przyprawami. Alborz Multi Business Company (AMBIC) została założona wiosną 2011 roku przez grupę specjalistów, w większości pochodzenia irańskiego, którzy zajmują się profesjonalnie handlem i sprzedażą towarów importowanych. Ambic nawiązała współpracę z dostawcami w Iranie i na Bliskim Wschodzie oraz z krajami Unii Europejskiej.
Habibi jest firmą wiodącą na rynku gastronomii. Oferuje: sprzedaż przypraw, wyposażanie lokali gastronomicznych oraz szkolenia umożliwiające sporządzanie potraw kuchni bliskowschodniej prowadzone przez mistrza sztuki kulinarnej Amina Omera. W Habibi, z wyjątkiem orientalnych przypraw, można nabyć m.in.: sosy, dodatki do dań, mięsa, mrożonki. 
Restauracja Tel-Aviv by FoodDesigners jest namiastką izraelskiego klimatu i otwartości. Powstało z inspiracji Tel-Avivem - miastem, które powstało z marzeń o nowoczesnym, otwartym i tryskającym energią miejscu. Miasto, które wyrosło na piaszczystych wydmach nad Morzem Śródziemnym i po stu latach swojego istnienia jest nigdy niezasypiającym centrum artystycznego życia Izraela.
Dunaj Instytut Dialogu został założony przez społeczność polską i turecką zamieszkującą od wielu lat w Polsce. Pragnie współuczestniczyć w rozwoju kultury polskiej, wzbogacając ją wartościami wypływającymi z kultury tureckiej.

Strona 1 z 2