europa

Madame Ricotta to włoski sklep z artykułami spożywczymi sprowadzanymi prosto z Włoch. W "Madame" możemy znaleźć bogaty wybór najlepszych serów, wędlin i wielu innych włoskich przysmaków. Produkty, które można nabyć w Madame Ricotta są świeże, naturalne, dostępne w licznych, pysznych wariantach.  Madame Ricotta to królestwo oryginalnych serów, takich jak: grana padano czy burrata, a także delikatnych, włoskich wędlin i kiełbas. Ponadto, smakosze mogą nabyć tam wykwintne czerwone wino, oliwki i oliwę włoską, wybierać z wyselekcjonowanych sosów do potraw, różnego rodzaju makaronów, tradycyjnych śródziemnomorskich słodkości i dodatków do dań. W "Madame" można również zasięgnąć porady ekspedientów, którzy pomogą w wyborze najlepszego produktu.    Zawiszy 14/5, 01-167 WarszawaGodziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek: 9.30 - 19.00Sobota: 9.00 - 15.00Niedziela: zamknięte   Żelaznej Bramy 1 (Hala Gwardii) WarszawaGodziny otwarcia: Poniedziałek - Piątek: 10.00 - 19.00Sobota - Niedziela: 9.00 - 15.00   Kontakte-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. document.getElementById('cloak4a75b5a441f5b58960ec2fa1a6c2030e').innerHTML = ''; var prefix = 'ma' + 'il' + 'to'; var path = 'hr' + 'ef' + '='; var addy4a75b5a441f5b58960ec2fa1a6c2030e = 'adrian.hinc+priv' + '@'; addy4a75b5a441f5b58960ec2fa1a6c2030e = addy4a75b5a441f5b58960ec2fa1a6c2030e + 'semsupport' + '.' + 'pl'; var addy_text4a75b5a441f5b58960ec2fa1a6c2030e = 'adrian.hinc+priv' + '@' + 'semsupport' + '.' + 'pl';document.getElementById('cloak4a75b5a441f5b58960ec2fa1a6c2030e').innerHTML += ''+addy_text4a75b5a441f5b58960ec2fa1a6c2030e+''; telefon: 737 887 867   Facebook Instagram 
Tomas Senda, bohater wywiadu, jest Litwinem mieszkającym w Warszawie. Skończył Lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z Puńska - dwujęzycznej polsko-litewskiej miejscowości, położonej w północno-wschodniej części województwa Podlaskiego, niedaleko granicy z Litwą. Tomas jest żywo zainteresowany kwestią kontaktów języka polskiego i litewskiego, a zwłaszcza ich owocem - gwarą puńską (Punsko šnekta). W rozmowie dla Kontynentu spróbuje wyjaśnić, czym charakteryzuje się gwara i jak jest postrzegana przez jej użytkowników. Opowie nam też o życiu społeczności Puńska, nurtujących ją dylematach tożsamościowych, edukacji i inicjatywach kulturalnych.
Oczywiście wareniki! - powiedzą Ukraińcy. Oczywiście pierogi! - zaprzeczą Polacy.
Mała Gruzja to restauracja gruzińska położona w Śródmieściu.
Europejskie spotkanie tancerzy breaking oraz funk styles. 
Co roku wydarzenie przyjmuje formę 'jamu', czyli tańczenia w tzw. kółkach z zaproszonymi gośćmi. W tym roku zaproszeni są m.in. Bgirl At (Flow Mo Crew) z Finlandii, Knopek z Warszawy, Warszawski Funk. Na wydarzeniu pojawią się osoby reprezentujące kraje takie jak: Grecja, Rosja, USA, Słowenia, Anglia, Litwa, Hiszpania czy Włochy oraz wiele innych. Gotowi na taneczną formę sobotniego popołudnia? 
 Wstęp: 15 zł
. Sala Widowiskowa, wejście COśrodek Kultury Ochoty ul. Radomska 13/21 www.oko.com.pl Wydarzenie na Facebooku
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na Koncert Świąteczny, w czasie którego uczniowie Klubu Małych Pianistów zagrają kolędy polskie i z innych krajów Europy, przeplatane opowieściami o obyczajach świąteczych.
Instytut Słowacki zaprasza na Boże Narodzenie po słowacku.
Instytut Słowacki zaprasza na projekcję filmu 'Wszystko, co lubię' (Všetko, čo mám rád), w reżyserii Martina Šulíka.
Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury i Instytut im. Balassiego - Węgierski Instytut Kultury zapraszają na Przegląd Filmów Węgierskich.
Fundacja Partytura oraz Formacja Tango Para Todos serdecznie zapraszają na wydarzenie tangowe zatytułowane 'Tango - starej melodii czar'.
Zapraszamy na tegoroczną 12 edycję festiwalu Spoke’N’Word. Publiczność będzie mogła przekonać się o różnorodności podejść do poezji spoken word: artyści z siedmiu krajów zmierzą się z tematem MIKRO FONII, komentując swoją i naszą rzeczywistość.
Instytut Słowacki zaprasza na prezentację tomu zbiorowego z międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej w Warszawie w dwusetną rocznicę urodzin Ąudovíta Šťúra - 'Powroty do źródeł', pod redakcją naukową prof. dr hab. Joanny Goszczyńskiej.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Góry z duszą cz. II' autorstwa Moniki Witkowskiej.
Służewski Dom Kultury zaprasza na wykład 'Architektura Mauretańska' w ramach cyklu 'Kultury świata – poznajemy świat'.
O tym co oczywiste i nieoczywiste opowiedzą podczas spotkania w Geografie dziewczyny pochodzące ze Lwowa i Odessy Tetyana Rodnyenkova i Alla Maievska.
Jewish Community Center zaprasza rodziców z dziećmi, na rodzinną podróż do Francji w ramach cyklu podróży kulinarnych Uga.
Instytut Słowacki i Galeria u anjela w Kežmarku serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Petera Pollága 'Dziurawiec zwyczajny'.
'Spot on Denmark, czyli duńscy muzycy w Niebie', w warszawskim klubie wystąpią cztery zespoły będące wielką nadzieją duńskiej sceny muzycznej: Blondage, Sekuoia, Kalah i Bremer/McCoy.
Zapraszamy na koncert folku z całego świata. Kolejna odsłona ognistej muzyki folkowego Habiarjan w przestrzeni kolorowego Bollywood Club. Tym razem na scenie pojawi się kolejny piękny instrument a wraz z nim - piękna kobieta:) Nie możecie tego przegapić!
Zapraszany na koncert zespołu Buda Folk Band, który odbędzie się w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Tanga w Warszawie - International Tango Festival Recuerdo.
Klubokawiarnia tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Martą Mikulską i Markiem Karbowniczkiem, autorami bloga Pełną Parą, którzy opowiedzą o nieznanej stronie hiszpańskiej wyspy - Teneryfy.
Już wkrótce rusza VI Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2016, w programie pokazy filmów, dyskusje oraz koncert!
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Dianą Lach i Piotrkiem Wasilewskim, którzy opowiedzą o swojej miesięcznej podróży koleją transsyberyjską przez Rosję.
Instytut Słowacki zaprasza na wernisaż wystawy 'Dialogi SK. Małe i większe tematy słowackiego dizajnu'.

Strona 1 z 10