europa

Esy i Floresy z Harry'ego Pottera w Warszawie? Tak! I nawet nie trzeba przechodzić przez żaden mur! Jak wam się podoba / As you like it to kameralna, anglojęzyczna księgarnia położona w śródmieściu, która jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia dla każdego, kto interesuje się kulturą anglosaską i chciałby mieć kontakt z językiem. 
Plac Wolności, znajdujący się na terenie klubokawiarni Młodsza Siostra, jest miejscem spotkań warszawskich Białorusinów. Przestrzeń integracji symbolicznie wyznacza rzeźba w formie litery Ў, która odróżnia alfabet białoruski od pozostałych alfabetów wschodniosłowiańskich. 
Restauracja "Papryczka" to miejsce, które powinien odwiedzić każdy wielbiciel kuchni włoskiej. W "Papryczce" możemy spróbować najlepszych śródziemnomorskich specjałów, przygotowywanych zawsze z naturalnych składników.  "Papryczka" to restauracja już z ponad 11-letnią historią. Goście lokalu mogą spróbować klasycznych włoskich dań, przede wszystkim różnych rodzajów pizzy i makaronów. W menu znajdziemy również różnorodne przystawki, mięsa, sałatki, a także ryby i owoce morza.  Ponadto,...
Madame Ricotta to włoski sklep z artykułami spożywczymi sprowadzanymi prosto z Włoch. W "Madame" możemy znaleźć bogaty wybór najlepszych serów, wędlin i wielu innych włoskich przysmaków. Produkty, które można nabyć w Madame Ricotta są świeże, naturalne, dostępne w licznych, pysznych wariantach.  Madame Ricotta to królestwo oryginalnych serów, takich jak: grana padano czy burrata, a także delikatnych, włoskich wędlin i kiełbas. Ponadto, smakosze mogą nabyć tam wykwintne czerwone wino, oliwki...
Tomas Senda, bohater wywiadu, jest Litwinem mieszkającym w Warszawie. Skończył Lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z Puńska - dwujęzycznej polsko-litewskiej miejscowości, położonej w północno-wschodniej części województwa Podlaskiego, niedaleko granicy z Litwą. Tomas jest żywo zainteresowany kwestią kontaktów języka polskiego i litewskiego, a zwłaszcza ich owocem - gwarą puńską (Punsko šnekta). W rozmowie dla Kontynentu spróbuje wyjaśnić, czym charakteryzuje się gwara...
Oczywiście wareniki! - powiedzą Ukraińcy. Oczywiście pierogi! - zaprzeczą Polacy.
Europejskie spotkanie tancerzy breaking oraz funk styles. 
Co roku wydarzenie przyjmuje formę 'jamu', czyli tańczenia w tzw. kółkach z zaproszonymi gośćmi. W tym roku zaproszeni są m.in. Bgirl At (Flow Mo Crew) z Finlandii, Knopek z Warszawy, Warszawski Funk. Na wydarzeniu pojawią się osoby reprezentujące kraje takie jak: Grecja, Rosja, USA, Słowenia, Anglia, Litwa, Hiszpania czy Włochy oraz wiele innych. Gotowi na taneczną formę sobotniego popołudnia? 
 Wstęp: 15 zł
. Sala Widowiskowa,...
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na Koncert Świąteczny, w czasie którego uczniowie Klubu Małych Pianistów zagrają kolędy polskie i z innych krajów Europy, przeplatane opowieściami o obyczajach świąteczych.
Instytut Słowacki zaprasza na Boże Narodzenie po słowacku.
Instytut Słowacki zaprasza na projekcję filmu 'Wszystko, co lubię' (Všetko, čo mám rád), w reżyserii Martina Šulíka.
Dyskusyjny Klub Filmów Nieobecnych Staromiejskiego Domu Kultury i Instytut im. Balassiego - Węgierski Instytut Kultury zapraszają na Przegląd Filmów Węgierskich.
Fundacja Partytura oraz Formacja Tango Para Todos serdecznie zapraszają na wydarzenie tangowe zatytułowane 'Tango - starej melodii czar'.
Zapraszamy na tegoroczną 12 edycję festiwalu Spoke’N’Word. Publiczność będzie mogła przekonać się o różnorodności podejść do poezji spoken word: artyści z siedmiu krajów zmierzą się z tematem MIKRO FONII, komentując swoją i naszą rzeczywistość.
Instytut Słowacki zaprasza na prezentację tomu zbiorowego z międzynarodowej konferencji naukowej zorganizowanej w Warszawie w dwusetną rocznicę urodzin Ąudovíta Šťúra - 'Powroty do źródeł', pod redakcją naukową prof. dr hab. Joanny Goszczyńskiej.
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Góry z duszą cz. II' autorstwa Moniki Witkowskiej.
Służewski Dom Kultury zaprasza na wykład 'Architektura Mauretańska' w ramach cyklu 'Kultury świata – poznajemy świat'.
O tym co oczywiste i nieoczywiste opowiedzą podczas spotkania w Geografie dziewczyny pochodzące ze Lwowa i Odessy Tetyana Rodnyenkova i Alla Maievska.
Jewish Community Center zaprasza rodziców z dziećmi, na rodzinną podróż do Francji w ramach cyklu podróży kulinarnych Uga.
Instytut Słowacki i Galeria u anjela w Kežmarku serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Petera Pollága 'Dziurawiec zwyczajny'.
'Spot on Denmark, czyli duńscy muzycy w Niebie', w warszawskim klubie wystąpią cztery zespoły będące wielką nadzieją duńskiej sceny muzycznej: Blondage, Sekuoia, Kalah i Bremer/McCoy.
Zapraszamy na koncert folku z całego świata. Kolejna odsłona ognistej muzyki folkowego Habiarjan w przestrzeni kolorowego Bollywood Club. Tym razem na scenie pojawi się kolejny piękny instrument a wraz z nim - piękna kobieta:) Nie możecie tego przegapić!
Zapraszany na koncert zespołu Buda Folk Band, który odbędzie się w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce.
Zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Tanga w Warszawie - International Tango Festival Recuerdo.
Klubokawiarnia tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Martą Mikulską i Markiem Karbowniczkiem, autorami bloga Pełną Parą, którzy opowiedzą o nieznanej stronie hiszpańskiej wyspy - Teneryfy.
Już wkrótce rusza VI Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2016, w programie pokazy filmów, dyskusje oraz koncert!

Strona 1 z 9