azja

Tajfuny to położona w centrum Warszawy księgarnia azjatycka, w której możemy znaleźć książki z lub na temat Japonii, Korei Południowej i Północnej, Chin i Singapuru. Większość pozycji jest dostępna po angielsku, ale znajdziemy także tytuły po polsku, koreańsku i japońsku. Księgarnia oferuje szeroki wybór asortymentu, który skupia się przede wszystkim na literaturze pięknej i literaturze faktu, ale możemy też znaleźć w niej komiksy czy magazyny. Z całą ofertą można zapoznać się na stronie...
Yatta.pl jest sklepem internetowym sprzedającym mangę, japońskie słodycze oraz różne gadżety. Organizuje także różne festiwale, jednoczące społeczność miłośników kultury japońskiej oraz mangi. 
Phở Lovers jest restauracją wietnamską działającą w Warszawie od 2018 roku. Jej specjalnością są różne zupy Phở, ale serwuje też inne dania kuchni wietnamskiej.
Szkoła Tai Chi, stylu Wu (Hao) w przekazie bezpośrednio z jego kolebki - miasteczka Guangfu w prowincji Hebei w Chinach.
Ynk Atelier OMM to małe centrum kultury japońskiej, mające swoją siedzibę na Pradze Północ. Ynk Atelier OMM zajmuje się popularyzacją kultury i tradycji japońskiej przez organizację autorskich warsztatów kreatywnych. Działalność artystyczna centrum obejmuje zróżnicowane zajęcia edukacyjne, które adresowane są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. W Ynk Atelier OMM organiowane są wykłady oraz ćwiczenia w formie zabawy, a także praktyczne warsztaty dotyczące elementów kultury i...
W Księgarni Geograf opowiemy między innymi o tym, jak wyglądają miasta umarłych, co Filipiny zawdzięczają amerykańskiej armii, w czym Manila podobna jest do Warszawy, jakie jest największe marzenie każdego Filipińczyka i jak łatwo zaginać czaso-przestrzeń w komunikacji. 
Fundacja Chibi Waru i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat poświęcony japońskim tradycjom noworocznym oraz sztuce origami.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie przedwyjazdowe pt. 'Wspólnota w kambodżańskiej dżungli'.
Klubokawiarnia podróżnicza Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie przedwyjazdowe pt. 'Bali - podróż do źródła żywiołu /woda'.
Z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka, Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie zaprasza na pokaz filmu 'Toksyczna skóra z Hazaribag' i spotkanie 'Wyprodukowano w Azji, czyli skąd pochodzą nasze buty?'.
'Kiedy regularnie staję na macie, w moim życiu wszystko samo doskonale się układa...' Z okazji premiery książki '13 lekcji jogi' Agnieszka Passendorfer zaprosza Was na wyjątkowe spotkanie z jogą i jej osobistą historią. Inspirujące, motywujące, wyjątkowe jak wyjątkowa jest autorka i jej książka. To zaproszenie do 13 księżycowych miesięcy w każdym roku...
W najbliższy czwartek, zapraszamy na pokaz slajdów 'Na rozdrożach, czyli historie, które zmieniły bieg naszych podróży' autorstwa Alicji Rapsiewicz i Andrzeja Budnika (LosWiaheros).
Orzeł Kondor Koliber- Fundacja Promocji Rdzennych Kultur  zaprasza serdecznie na warsztaty tai chi - tradycyjnej chińskiej dyscyplinych ruchowej, które poprowadzi Paweł Raszkiewicz.
W najbliższą niedzielę, Hiroshi Kaneko, japoński prawnik mieszkający w Polsce, wygłosi prelekcję o historii kolonialnej ekspansji państw zachodnich na Wschód w ujęciu recepcji lub narzucania systemu prawnego koloniom.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na spotkanie z Marią Werbik (USA), która od kilkudziesięciu lat zgłębia tajniki chińskiego buddyzmu tantrycznego. Pokaże ona swoje zdjęcia z podróży po Chinach, a także opowie o tamtejszych starożytnych sanktuariach i o odrodzeniu nauk Buddy w Chińskiej Republice Ludowej.
Kawiarnia Południk Zero zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Kurzejamskim. Rowerowa tułaczka po Japonii to historia opowiedziana ustami osób interesujących się kulturą Japonii od lat, ale pragnących sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Będzie to relacja ze spontanicznej wyprawy dwóch przyjaciół po centralnej Japonii z namiotem i pełnym bukłakiem zielonej herbaty.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z podróżnikami Apetytu na Świat o Tajlandii, Kambodży i Sri Lance.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie o podróży przez fascynującą Kirgizję.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie o tym jak spędzić wakacje w Wietnamie!
Gościem drugiego spotkania z cyklu poświęconego pracy reporterów będzie Katarzyna Boni, która opowie o swojej książce 'Ganbare! Warsztaty umierania', o kulturze Japonii i o opisywaniu w reportażu skrajnych doświadczeń egzystencjalnych.
Łazienki Królewskie serdecznie zapraszają na darmowe zajęcia z jogi i medytacji dla każdej grupy wiekowej!
Mali i Duzi oraz całe Rodziny – świętujmy razem Tydzień Edukacji Globalnej! Z tej okazji Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" zaprasza serdecznie na warsztaty robienia zabawek DIY i minispektakl obrazkowego teatrzyku Kamishibai
Duma Syjamu niewiele zmieniła się od stuleci. Turysta zobaczy delikatny uśmiech, dłonie złożone w geście 'łaj' i przyjmie to za dobry omen. Lecz jakie jest prawdziwe znaczenie tego zachowania? Ile trzeba, by zacząć rozumieć, o co tam naprawdę chodzi?
Klub Laurazja zaprasza na prezentację najważniejszych miejsc na liście UNESCO i najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych południa Chin. 'Ziemne domy' tulou w prowincji Fujian, wieże diaolou, portugalska starówka w Makau, gdzie po raz pierwszy w nowożytnych czasach spotkały się Chiny z Europą, księżycowe krajobrazy Yangshuo, tarasy ryżowe Longsheng – to tylko niektóre elementy opowieści.
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Wielkie święta nad Gangesem' autorstwa Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów.

Strona 1 z 10